Podróżowanie z pupilem

Malutkie pieski, np. yorki czy ratlerki, to sympatyczne i urocze zwierzaki. Ze względu na niewielkie rozmiary nie są w stanie dotrzymać tempa właścicielowi podczas wypraw, dlatego towarzyszą im podróżując w torbie.

Torba dla psa


Designerska torba ma nie tylko dobrze i ładnie wyglądać – przede wszystkim musi zapewnić bezpieczeństwo przewożonemu pieskowi. Torby otwierają się z przodu i z góry w taki sposób, by zwierzę wygodnie mogło do niej wejść, z niej wyjść i by dało się przypiąć do krótkiej smyczy, która uniemożliwi mu jej opuszczenie w najmniej odpowiednim momencie.

Torba dla psa powinna być wykonana z dobrych materiałów – łatwych do oczyszczenia, wyprania i zapewniających optymalną cyrkulację powietrza. Większość dostępnych modeli posiada wygodne rączki oraz pasek na ramię.

W drogę bez stresu


Podróżowanie z pupilem może być komfortowe i niestresujące niezależnie od tego, czy wybieramy się w długą podróż samolotem, krótką wycieczkę rowerową, na zakupy czy na wizytę do weterynarza. Podróż w torbie umożliwia zwierzakowi lepszy kontakt z opiekunem i daje możliwość ukrycia się – to ważne w przypadku, gdy pies nie lubi podróży. Tym, które wyprawy znoszą dobrze, podróż w torbie daje możliwość obserwacji otoczenia.