Kiedy warto stosować szelki easy walk?

Jeśli myśli się, że na rynku akcesoriów dla psów istnieje tylko jeden rodzaj szelek, to można się bardzo mocno w tej sprawie zaskoczyć. Jak się bowiem okazuje, jest ich naprawdę wiele, w tym również tak nietypowe, jak szelki easy walk. Czym one konkretnie są, a także, kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Czym są szelki easy walk?

Szelki easy walk to dość nietypowa konstrukcja jak na ten rodzaj dodatku do opieki nad psem. Każdy właściciel psa jest bowiem przyzwyczajony do takiego rozwiązania, gdy przypięcie szelek umieszczone jest na plecach, tuż za psią głową i szyją. W przypadku modelu easy walk jest jednak zupełnie inaczej. Zapięcie znajduje się nie tylko u dołu szelek, lecz jednocześnie pod psim pyskiem. Jaki ma to cel?

Kiedy warto stosować szelki easy walk?

Dzięki temu dość nietypowemu umieszczeniu zapięcia w szelkach easy walk, możliwe jest bardzo łatwe, a także precyzyjne prowadzenie psa na spacerze. Pójdzie on dokładnie tam, gdzie chce jego właściciel i to bez większego wysiłku i walczenia z psem. Dzięki temu szelki easy walk idealnie nadają się do nauki chodzenia przez młode psy, jak i do trenowania poprawnego chodzenia na smyczy, przez co bardziej krnąbrne i nieposłuszne zwierzaki.